Abdullah Çalışkan | Resmi Web Sitesi
» diğer resimler
 
RAMAZAN RAHMET, MERHAMET, AF VE GÜNAHLARDAN ARINMA, KURTULMA AYIDIR.
9 Temmuz 2013
AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN ve Kırşehir Milletvekili Muzaffer ASLAN yaptıkları yazılı açıklamayla,

“Ramazan, Müslümanların ibadete yoğunlaştıkları, hayatlarını gözden geçirdikleri bir aydır. Müslüman, hayatının her anını Allah’ın rızasına uygun olarak yaşamayı ilke edinen ve bunu taahhüt eden insandır. İslam, insanı kötüden iyiye, yanlıştan doğruya yönlendirir. Onu bu istikamette değiştirir, dönüştürür ve âdeta yeniden inşa eder. Ramazan bu değişim ve dönüşüm için Allah’ın sunduğu bir fırsattır.” Milletvekilleri yaptıkları yazılı açıklamada şunları ifade ettiler: “Bugün, fert ve toplum olarak birbirimizi anlamaya, birbirimize karşı dürüst olmaya, sevgi ve saygı göstermeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız bulunmaktadır...
BERAT KANDİLİ MESAJI
19 Haziran 2013
MİLLETVEKİLLERİ: RAHMET İKLİMİNDE HUZUR, BEREKET, BİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİNDE NİCE GÜZEL GÜNLER YAŞANMASINI TEMENNİ EDİYORUZ

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN ve Kırşehir Milletvekili Muzaffer ASLAN, “Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, her türlü ayrılık ve ayrımcılığı, bencillik ve düşmanlığı geride bırakarak dünyaya hikmet gözüyle bakmaya çalışmalıyız. Yaşadığımız hayatın geçici olduğunu, Allah katında kalıcı olanın ise imanımızın ve yararlı işlerimizin olduğunu fark edelim. İnsanı insan olduğu için sevip, Yaradan'dan dolayı hoş görüp dünyaya biraz da rahmet penceresinden bakalım..”...
Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri TBMM'de...
19 Haziran 2013
Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri TBMM'de Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN'ın misafiri oldular.

Bir dizi program ve ziyaret için Ankara'ya gelen Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri TBMM'de Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN'ın misafiri oldular. TBMM'deki grup toplantı odasında öğrenciler ile toplantı yapan ÇALIŞKAN, öğrencilere geleceğe yönelik önemli tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan ÇALIŞKAN, sorulan birbirinden ilginç ve önemli sorulara tek tek cevap verdi. Ziyaretin anısına ÇALIŞKAN'dan TBMM Beratı alan öğrenciler hatıra fotoğrafı çekildikten sonra TBMM'den ayrıldılar.
KAMAN VE MUCUR’A DOĞALGAZ GELİYOR…
18 haziran 2013
AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN yaptıkları yazılı açıklamada Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar ile Kaman ve Mucur ilçelerine doğalgaz gelmesi için yatırımlara başlanacağını bildirdiler.

AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN yaptıkları yazılı açıklamada şunları söylediler: “Kaman ve Mucur ilçelerimizde yaşayan hemşerilerimizin ve işadamlarımızın bizden en önemli taleplerinden birisi doğalgazdı. Bunun için Milletvekilleri olarak BOTAŞ ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yöneticileri ile birçok görüşmeler yaptık. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn.Taner YILDIZ’a ...
Yükselen ülke Türkiye…
01 Haziran 2013
Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah ÇALIŞKAN yaptığı yazılı açıklama ile Türkiye ekonomisinin geldiği son durum hakkında bilgi verdi.

Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah ÇALIŞKAN, dünya ekonomisiyle ilgili en önemli sorunun kamu borç stokunun yükselmeye devam etmesi olduğunu söyledi. Çoğu ülkelerin mali politikalar konusunda çalışmalar yapmasına ve önlemler almasına rağmen ülkelerdeki borç oranlarının durmadığı hala yükselmeye devam ettiğinden bahseden ÇALIŞKAN, öyle ki kamu borç stokunun gelişmiş ülkelerde GSYH’ye oranının yüzde olarak 2. Dünya Savaşı seviyelerine ulaştığını vurguladı.
İNSANLIK BUGÜN, HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA SEVGİYE, HUZURA VE BARIŞA MUHTAÇTIR.
28 Mayıs 2013

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN ve Kırşehir Milletvekili Muzaffer ASLAN yaptığı yazılı açıklamayla, “Allah katına yükselmek anlamına gelen Miraç Gecesi’ni ihtiva ettiği manaya uygun olarak geçirmeliyiz. İnsanlığın huzur ve selameti için millet olarak kardeşlik hukuku içinde hareket ederek, bizi çekmek istedikleri yanlış yollara sapmamalıyız.”

Milletvekilleri yaptıkları yazılı açıklamada şunları ifade ettiler: “Millet olarak dinimizce kutsal sayılan ve içerisinde büyük hikmetler barındıran Mirac Kandilini fırsat olarak bilmeli ve bu manevi iklimden en yüksek düzeyde istifade etmenin gayretinde olmalıyız. İçinde bulunduğumuz şu süreçte...

GDAÜ Parlamenter Asamblesi
24 Mayıs 2013
Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah ÇALIŞKAN, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri (GDAÜ) arasında Parlamenter Asamble kurma ön çalışmalarını yürütmek için Makedonya'nın Ohri şehrine gitti.

Türkiye'nin öncülüğünde başlayan süreç neticesinde 12 Balkan ülkesinin biraraya gelmesi ve parlamentolar arasında diyalog ve işbirliğinin artması hedefleniyor. TBMM Başkanı Sn.Cemil ÇİÇEK'in de katılacağı Meclis Başkanları toplantısında Asamble kuruluş anlaşmasının imzalanması bekleniyor. ÇALIŞKAN, Salı günü yurda dönecek.
ÇALIŞKAN, TRT GENEL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ…
23 Mayıs 2013
Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı TRT Genel Müdürü İbrahim ŞAHİN’i ziyaret ederek Kırşehir’in tanıtımı konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah ÇALIŞKAN, TRT Genel Müdürü İbrahim ŞAHİN’i ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili bilgi veren ÇALIŞKAN şunları söyledi: “Kırşehir’in tarihi, kültürel, coğrafi ve sanatsal birçok değeri var. Bu değerlerimizi yeterince tanıtabilmek için yoğun gayret gösteriyoruz. Kırşehir’in Kapadokya’nın giriş kapısı olması ve güzergâhın Kaman Kalehöyük’ten başlayıp Kırşehir merkez, Mucur ve Kapadokya şeklinde oluşmasını hedefliyoruz. Kırşehir’in tüm yönleri ile TRT ekranlarında daha çok görünmesini arzu ediyoruz...
Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri TBMM'de...
20 Mayıs 2013
Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri TBMM'de Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN'ın misafiri oldular.

Bir dizi program ve ziyaret için Ankara'ya gelen Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri TBMM'de Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN'ın misafiri oldular. TBMM'deki grup toplantı odasında öğrenciler ile toplantı yapan ÇALIŞKAN, öğrencilere geleceğe yönelik önemli tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan ÇALIŞKAN, sorulan birbirinden ilginç ve önemli sorulara tek tek cevap verdi. Ziyaretin anısına ÇALIŞKAN'dan TBMM Beratı alan öğrenciler hatıra fotoğrafı çekildikten sonra TBMM'den ayrıldılar.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan Kırşehir Ödeneği
17 Mayıs 2013
Kırşehir Milletvekillerimiz Sayın Abdullah ÇALIŞKAN ve Sayın Muzaffer ASLAN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bütçesinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonundan Ocak 2012 – Nisan 2013 tarihleri arasında Kırşehir’imize gönderilen ödenekler hakkında bilgi verdiler. Bu kapsamda Kırşehir ilimize toplam 57.009.214 TL ödenek gönderildiği bildirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından Kırşehir ilimize gönderilen Cari Harcama Ödenek Miktarı toplamda 34.375.415,38 TL iken, Bakanlığa bağlı ilimizdeki kurum ve kuruluşlara aktarılan ödenek miktarı ise tabloda verilmiştir.
KIRŞEHİR’E YENİ HÜKÜMET KONAĞI YAPACAĞIZ
17 Mayıs 2013
Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN yaptıkları yazılı açıklamada gelecek yıl Kırşehir’e tüm kamu hizmetlerini tek çatı altında toplayacak yeni bir hükümet konağı kompleksi inşa edeceklerini belirttiler.

Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN yaptıkları yazılı açıklamada şunları söylediler: “Birçok kamu hizmetinin verildiği hükümet konağı binamız deprem riski de göz önüne alınarak boşaltıldığı için şehrimizin ihtiyacı olan ve tüm kamu hizmetlerini tek çatı altına toplayacak olan yeni bir hükümet konağı yapmak için çalışmalarımız ve hazırlıklarımız devam ediyordu.
ENGELLİLER BAŞ TACIMIZDIR.
10-16 Mayıs 2013
AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN ve Kırşehir Milletvekili Muzaffer ASLAN yaptığı yazılı açıklamayla, “Hükümetimiz döneminde kanunda yaptığımız önemli değişikliklerle özürlü kelimesini bir daha kullanılmamak üzere tarihe gömdük, tüm engelli vatandaşlarımızı baş tacı yaptık.”

Milletvekilleri yaptıkları yazılı açıklamada şunları ifade ettiler :  Ak Parti İktidarı ile birlikte engellilerimize yönelik yapılan çalışmalar hız kazanmış, bu kapsamda ilk olarak 2005 yılında çıkarılan ve Ülkemizde ilk olma özelliğini de taşıyan Özürlüler Kanunu yürürlüğe girmiştir....
ANNENİN YAVRUSUNA GÖSTERDİĞİ ŞEFKAT, KARŞILIKSIZ SEVGİ VE SINIRSIZ ÖZVERİ HİÇBİR YERDE BULUNMAZ
12 Mayıs 2013
AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN ve Kırşehir Milletvekili Muzaffer ASLAN:”Yılmadan, sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük sorumluluk üstlenen annelere ne kadar hizmet edilse azdır.”

“Kırşehir Milletvekilleri olarak ülkemizin vefakâr, cefakâr ve onurlu Annelerimizin Günlerini yürekten kutluyoruz. En kutsal varlık olan annelerin, insanlığın var oluşundan bugüne kadar sevginin, şefkatin, mücadelenin ve fedakarlığın sembolüdür. Varlık sebebimiz, yüzümüze kondurulan ilk öpücük, başımızı okşayan ilk el, kulağımıza fısıldanan ilk sesin sahibi, sevginin, şefkat ve merhametin kaynağı annelerimizdir...
ÇALIŞKAN: “ALTERNATİF TARIM ÜRÜNLERİ DE YETİŞTİRMELİYİZ”
9 Mayıs 2013
Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN yaptığı açıklamada Kırşehir’de geleneksel olarak yapılan tarım üretiminin daha çok çeşitlenmesi gerektiğini söyledi.

Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN şunları söyledi: “Memleketimizde yıllardan beri benzer nitelikte tarım üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu üretimi çeşitlendirmeyi ve daha çok maddi getiri sağlayan ürünlerin de üretiminin yapılmasını arzu ediyoruz. Sulama projelerimiz tamamlandığı zaman Kırşehir’de 750 bin dönüm arazimiz suya kavuşacak. Şimdiden tüm tarım paydaşlarımız ile sulu tarıma hazırlık yapmamız ve çiftçilerimizi farkı ürünlerin üretimi konusunda eğitmemiz, hazırlamamız gerekiyor...
MİLLETVEKİLLERİNDEN KÖYLERE 3 MİLYON TL DAHA GELDİ…
6 Mayıs 2013
Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN yaptıkları yazılı açıklamada bu yıl KÖYDES’ten köylerin yol ve içme suyu eksikliklerinin giderilmesi için 3 milyon TL ödenek çıkardıklarını ifade ettiler.

Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN yaptıkları yazılı açıklamada şunları söylediler: “Köylerimizin daha yaşanabilir bir hale gelmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu yıl İl Özel İdare bütçemize Maliye Bakanlığı’ndan 3 milyon TL ek ödenek çıkarmıştık. Şimdi de KÖYDES kaynaklarından yine 3 milyon TL ilimize ayırdık. Genel olarak baktığımız zaman bu yıl köylerimize yaklaşık 9 milyon TL yatırım yapacağız ve hem İl Özel İdare bütçemizi hem de yeni gönderdiğimiz KÖYDES ödeneklerini kullanarak bu yıl köylerimizin öncelikli sorunlarını çözeceğiz. ”.
KIRŞEHİR ZİRVESİ YOĞUN KATILIMLA ANKARA’DA YAPILDI…
26 Nisan 2013
İlk defa gerçekleştirilen Kırşehir Kırşehirlilerle buluşuyor olarak adlandırılan Kırşehirliler Zirvesi Ankara Ticaret Odası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yoğun bir katılımla yapıldı.

Zirve, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar ve Kırşehirliler Vakfı Genel Başkanı Erol Tosun organizesiyle gerçekleşti.
EKREM ERDEM NEŞET ERTAŞ'IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ.
23 Nisan 2013
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından 20-21 Nisan 2013 tarihlerinde Nevşehir’in Kozaklı İlçesinde düzenlenen Teşkilat İçi Eğitim Programı sonrası Kırşehir’e uğrayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Kozaklıda yapılan Teşkilat İçi Eğitim Programı sonrası yapılan daveti kırmayarak Kırşehir’e uğrayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem geceyi yeni hizmete giren Makissos Termal Otel'de geçirdi. Kırşehir ziyaretinde Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah Çalışkan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Mehmet Demir, Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hilmi Güzel ile bir araya geldi.
ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE TANINAN YENİ HAKLAR
17 Nisan 2013
10 yılı aşkın AK Parti iktidarı süresince şehit yakınlarımıza ve gazilerimize hakettikleri değeri vermek, emanetlerine en iyi şekilde sahip çıkmak için hükümetimizce çok sayıda düzenleme yapıldı.
Son olarak şehit yakınlarımız ve gazilerimize yeni imkânlar sağlayan düzenleme 16Nisan2013 tarihli Grup Toplantımızda Sayın Başbakanımız tarafıdan ilan edildi.
Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize yönelik yapılan bu düzenlemelerle; istihdam hakkı genişletilecek, terör mağduru sivil vatandaşlarımıza istihdam ve maaş hakkı getirilecek, faizsiz konut kredisinin kapsamı genişletilecek, vazife malüllerinde derece kademe ilerlemesi yapılacak, eködeme ve eğitim-öğretim yardımının kapsamı genişletilecek, su ve elektrik ücret indirimi kapsamı genişletilecek ve muhtaç er ve erbaş ailelerine yardım yapılacak.
Başbakan Erdoğan'dan 'Hodri Meydan'
16 Nisan 2013
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 16 Nisan Salı günü yaptığı grup konuşmasında CHP ve MHP'ye yüklendi. Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerinin çözüm sürecine dair son açıklamalarına sert çıktı.

Başbakan Erdoğan yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla doğumunun miladi yıl dönümü vesilesiyle Fahr-i Kainat ve Hz. Peygamber'e Allah'ın selâmını gönderdiğini söyledi. Başbakan Erdoğan ayrıca bu güzel haftayı, en güzel etkinliklerle 81 ilde değerlendiren, Bayram atmosferine dönüştüren Diyanet İşleri Başkanlığı'nı tebrik etti.
ÇALIŞKAN MAKEDONYA’YA GİTTİ…
16 Nisan 2013
Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN uluslararası konferansta konuşma yapmak ve Balkan ülkeleri arasında parlamenter asamble kurma çalışmaları yürütmek için Makedonya’nın başkenti Üsküp’e gitti.

Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN, Güneydoğu Avrupa ülkeleri arasında parlamenter asamblesi kurulması çalışmalarını yürüten çalışma grubu toplantısına katılmak ve “GÜNEYDOĞU AVRUPA’DA PARLAMENTOLAR, SİVİL TOPLUM VE BAĞIMSIZ DÜZENLEYİCİ KURUMLARIN İŞBİRLİĞİ YOLUYLA AVRUPA BÜTÜNLEŞMESİ” konulu uluslararası konferansta konuşma yapmak için Üsküp’e gitti. ÇALIŞKAN, Çarşamba günü yurda dönecek.
“PEYGAMBERİ ÖRNEK ALMAK, İNSANLIĞIN YOLUNU AYDINLATMAKTIR”
16 Nisan 2013
Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN, “Bütün âlemleri onurlandırmak için gönderilen rahmet yüklü adalet, hikmet yüklü ahlâk peygamberinin onur mücadelesini ve insana bakışını yeniden keşfetmeye ve bu keşfimizi toplumun bütün katmanlarına açmaya her zamankinden daha fazla muhtacız."

Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN “Ayrımcılık, ötekileştirme, ırkçılık, şiddet, işkence, terör, savaş, gelir adaletsizliği, zulüm, sömürgecilik, eğitim eşitsizliği, emeğe saygısızlık, istismar, kürtaj, açlık ve kıtlık gibi onur kırıcı küresel sorunların kıskacındaki insanlık, tarihte görülmemiş bir sınavdan geçiyor.
ÇALIŞKAN BRÜKSEL’DE…
11 Nisan 2013
AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah ÇALIŞKAN, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesinin (AİBPA) genel kurul toplantısına katılmak üzere Brüksel’e gitti..

ÇALIŞKAN, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesinin (AİBPA) Ekonomik ve Mali Konular, Sosyal İşler ve Eğitim Komitesi, Siyasi İşler, Güvenlik ve İnsan Hakları Komitesi; Yaşam Seviyesinin Yükseltilmesi, Sivil Toplumlar Arası Değişim ve Kültür Komitesi, Kadın Hakları Komitesi; Enerji ve Su Komitesi, toplantılarına katılacak.
Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Genişletilmiş Başkanlık Divanı ile 9'cusu düzenlenen genel kurulunada katılacak Milletvekili ÇALIŞKAN 13.04.2013 Cumartesi yurda dönecek.
AKİL ÇÖZÜM
09 Nisan 2013
AK Parti Genel Başkanı Başbakan Erdoğan, 9 Nisan 2013 tarihli AK Parti Grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısı konuşmasında oldukça sert ifadeler kullandı.

Çarşamba günü Ankara'da "İstihdamda Engel Yok" adına verilen bir programla son dönemde kamuya yerleştirilen engelli kardeşlerimizle bir araya gelen Başbakan Erdoğan, engelli vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen istihdamdan bahsederek, engelliler için yapılan sınavın adının ÖMMS'den EMMS'ye dönüştürüleceğini yani "Engelli Memurlular Seçme Sınavı" olacağını kaydetti.
“POLİSİMİZ, HUZUR VE GÜVENLİĞİN TEMİNATIDIR”
07 Nisan 2013
Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN, “Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi çok önemli görevleri büyük bir başarı ve özveri ile yerine getiren Türk Polis Teşkilatının 168. kuruluş yıldönümünde Polislerimizi kutluyoruz."

Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN “Cumhuriyetimizin en köklü kurumlarından olan Polis teşkilatımızın 168. kuruluş yıldönümünü kutlamaktayız.
“HER ZAMAN ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
21 Mart 2013
Kırşehir Milletvekilleri Abdullah ÇALIŞKAN ve Muzaffer ASLAN Kırşehir’de tarım ve hayvancılığın gelişmesi için yoğun gayret gösterdiklerini belirttiler.

Kırşehir’de tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Milletvekilleri şunları söylediler: “Kırşehir’de toplam 455 bin hektar arazi bulunmaktadır. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 21.546 çiftçimiz 253 bin hektar arazide tarım ile uğraşmaktadır. Kırşehir olarak 2012 yılında 12,7 milyon dolar ihracat yaptık. 2003-2012 yılları arasında çiftçilerimize toplam 456,6 milyon TL destek verdik.
 
 • T.Ziyaretçi: 124172
 
bottom